Nechtěla jsem to sem dávat, ale ukázalo se, že je to potřeba. Všechny texty na tomto blogu jsou mé vlastní. Je to má tvorba a vztahují se na ni autorská práva. Pokud chcete něco mého použít, prosím požádejte mě o to. Pokud to neuděláte a já to zjistím, máte smůlu, neboť jsem bohatá svině, co si může dovolit vlastního právníka. 

šedá, tak se cítím

19. dubna 2010 v 13:26 | Maruška |  Idées noires
Tak jo, když už si ten blog vedu, proč ho taky nepoužít, že?
V sobotu v dopoledních hodinách zemřel jeden z mých nejbližších, můj kamarád, skorobratr a spolužák už od třetí třídy, Martin Javorský. Při své oblíbené dlouhatánské koupeli se udusil oxidem uhelnatým. Prostě už tady není.      ...

V pátek jsme spolu byli v hospodě.
Martin měl spoustu cílů, velký potenciál a pouhých 21 let. Mohl z něho být skvělý doktor, partner, táta od rodiny, ale to se nikdy nestane. 
My všichni si ho budeme pamatovat jako blázna, který se nebojí říkat věci. Jako chytrého kluka, se specifickým smyslem pro humor, toho co pořád smrká a trpí nadměrnou kučeravostí vlny. Budeme si ho pamatovat, jako toho, co se nebojí lidem říct krutou pravdu do očí, třeba "já jsem dokonalý, to všichni víme".
Martin je teď někde, kde jsou s ním krásné holky s dokonalými zadky, hraje trance a všichni uznávají jeho dokonalost.
Moc mi chybíš Martine, a budeš mi chybět ještě dlouho. Realita je najednou jiná, je naplněná absurditou, prázdnem, divnými pocity. EMPTY SPACES

šedá, tak se cítím
Martin

jako když něco bledého
co žilo dlouho po tmě
/v jeskyni plné kapání vody
a šplouchání ticha/

vytáhneš na světlo
tak mžourám na monitor
a na zrcadlo
a do svojí hlavy

jako hlubinná ryba co ji vytáhneš na vzduch
a ona praskne
bouchají mi v hlavě vzpomínky
jako petardy

                                 ...ve slaných korytech už není
                                     co by teklo

Na fb jsem si změnila profilovku na černobílou
a v černém budu chodit, dokud mě to nepřejde
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zítř. růže Zítř. růže | E-mail | Web | 21. dubna 2010 v 18:52 | Reagovat

Mně se pod jménem Martin Javorský vybavil člověk, který mi byl dlouhou dobu představován jako někdo, "koho zaručeně musím poznat, že to budu koukat". Extrémista, který jde až na ostří nože, který se hned ptá holek, jestli polykají a který si skoro každého tímto přístupem hnedka znepřátelí. Já se dušoval, že mně by určitě takhle "neodrovnal", protože mně tihle lidi imponují. Lidé, kteří se nebojí jít proti proudu. Inspired by Oscar Wilde, Syd Barrett, Andy Kaufman. Proč jen tihle lidi mají všichni stejní osud... mnoho lidí epicky naserou, ale ve mnoha taky zanechají hlubokou stopu. Je mi líto, že jsem Martina nakonec nepoznal. A nepřeji ti to, co teď musíš prožívat...

2 Saša Javorská Saša Javorská | E-mail | 13. července 2010 v 17:47 | Reagovat

Maruško, děkuji za výstižnou charakteristiku mého milovaného syna Martina. Těm, kteří ho takto znali chci dodat, že navíc byl Martin nesmírně citlivý, přemýšlivý, laskavý, čestný, odpouštějící, milý, milující a  milovaný a hlavně byl OBROVSKY POZITIVNÍ OSOBNOST.
Jeho odchod strašně bolí a bude mě bolet do konce mého života. maminka

3 A.Jašová A.Jašová | E-mail | 17. dubna 2012 v 13:36 | Reagovat

Dobrý den, tímto příběhem a jemu podobnými  se často zabýváme v debatách v zaměstnání.Četla jsem i vzpomínku maminky v novinách, kde konkrétně uvádí, kdo za smrt syna může. Nechci se nijak dotknout její bolesti, ale nemůžu pochopit,že údržbu plynového spotřebiče lidé podceňují a spoléhají na majitele bytu, byť ten má tu povinnost se o něj starat. Provádíme servis a údržbu těchto zařízení a dobře vím, jak lidé tuto věc podceňují a když je nabádáme k pravidelné údržbě, berou to spíše tak,že chceme na nich vydělat. Moc smutné. Zúčastňujeme se pravidelně školení, kde je nám promítáno nespočet takových tragédií jako odstrašující příklad. Na bezpečném chodu plynového spotřebiče by měl mít zájem především ten,kdo v tom bytě bydlí a hrozí mu toto nebezpečí. Lakota majitele bytu, jak píše paní ve vzpomínce v novinách je sice také na vině, ale ta se řeší až v druhé řadě. V první řadě na to musí dbát ten,komu toto nebezpečí hrozí a to je obyvatel toho bytu. Nezlobte se, nemohla jsem to přejít, je mi toho chlapce i maminky a všech podobných moc líto, ale chtěla jsem jen poukázat na liknavost lidí. A to všech, je jedno jestli je majitel bytu nebo jen jeho nájemce.Věřte,máme s tím bohaté zkušenosti.   A.J.

4 Alexandra Javorská Alexandra Javorská | E-mail | 5. června 2013 v 23:26 | Reagovat

Vážená paní Jašová, "po válce každý generál". Děcka, která vyrostou v paneláku, nemají ani ponětí, co to obnáší, mít v bytě plynovou karmu, natožpak, aby věděly, co to plynová karma je! Na privátě bydleli 4 vysokoškoláci, nikdo z nich nestudoval technický směr.
Já v tom bytě byla až 14 dní poté a i kdybych tam byla dříve, určitě by mě nenapadlo ptát se po revizním protokolu plynových spotřebičů. Revize plynových spotřebičů patří zcela určitě do povinností pronajimatele bytu. To, že vy pravidelně absolvujete školení je informace, která má obecně nulový přínos, takže nechápu proč se o tom vůbec rozepisujete. Vy nemůžete pochopit "samozřejmost", se kterou se setkáváte dnes a denně v práci, já zase lakotu majitele bytu ing. Jana Kauckého, vedoucího investičního odboru magistrátu města Brna. Dva měsíce po odchodu mého syna investoval 60 tisíc do renovace plynového zařízení a vyvložkování komínu, z toho zaplatil můj syn 42.500 Kč. Pročpak asi tak najednou? Proč asi nenechal vše tak, jak to fungovalo předchozích 30 let? Anebo proč tuto investici, která jistě obnáší snad jeho jeden měsíční příjem neprovedl před pronájmem svého bytu? A ten kominík Pillmayer, který "prý" čistil komíny upraveným tenisovým míčkem? Proboha, jak mohl dbát na bezpečný chod plynové karmy jakýkoliv student? Co to melete za pitomosti?  Jste hodně sprostá, když tvrdíte, že si můj syn může za svou smrt sám. Sprostá, hloupá, neznalá věci a vůbec nevěřím, že je vám mého syna a mě líto. Ale ani já ani můj syn od vás lítost nepotřebujeme. Raději se vrhněte na osvětu veřejnosti o tom, že plynové spotřebiče zabíjejí a že si je mají nechat zrevidovat podnájemníci a nikoliv majitelé bytu, k tomu jste přece pravidelně školena. Věřím, že k tomu využijete své nabyté bohaté zkušenosti. Alexandra Javorská

5 Anna Jašová Anna Jašová | 7. června 2013 v 9:37 | Reagovat

Dobrý den paní Javorská,
věřte mi, že urazit Vás nebylo mým úmyslem.Pokud se tak stalo, omlouvám se. Jen jsem doufala, že si to třeba někdo další přečte a vyvaruje se tomuto smrtelnému nebezpečí.
Jašová

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.