Nechtěla jsem to sem dávat, ale ukázalo se, že je to potřeba. Všechny texty na tomto blogu jsou mé vlastní. Je to má tvorba a vztahují se na ni autorská práva. Pokud chcete něco mého použít, prosím požádejte mě o to. Pokud to neuděláte a já to zjistím, máte smůlu, neboť jsem bohatá svině, co si může dovolit vlastního právníka. 

Roman Tyka pyčo

11. února 2010 v 0:27 | Maruška |  Idées noires
Venku je hnusně, náledí a takové "šedo". Když je zataženo a nesněží, tak se všechno rozplývá v hnusném skoro umělém světle. Stromy jsou bez listí, lidi bez výrazu, jenom výkladní skříně se mě snaží přesvědčit o něčem úplně jiném.
Je zmrzlý únor, lásky čas
obchodů zval ku lásce hlas
kde komerční zaváněl ráj.

Všudypřítomná srdíčka, nejlépe s nápisy "I love you", začala okupovat okolí již pár dní zpátky. Při svých procházkách po městě jsem si náhle všimla, jak výlohy svítí teplými (až přiteplenými) barvami, a popravdě jsem nechápala, co se to děje. Až když jsem narazila na nápis s datem 14.2. všechno mi došlo. Já nikdy Valentýna neslavila. Chápu, že je to hezký svátek, ale slavit vřelé city v únoru mi přijde prostě nepatřičné. Je zkrátka příliš chladno na lásku. Když se podívám na tu svoji lepší polovičku, jak se každý den obléká do práce pomalu jako Amundsen na polární výpravu, divoké vášně to ve mě zrovna nevyvolává. Nemám potřebu se probojovat přes několik vrstev jeho oblečení, aby se vůbec dostalo na polibek. Ne, vážně nechápu, co vedlo lidi v mém okolí k tomu, aby zavrhli původní první máj, a oddali se tomuto komerčnímu svátku.
Únor prostě není vhodný na oslavu lásky, mám na to nejmíň jeden pádný důkaz: muži mají nízké libido, protože nesvítí slunce. Takže jediný účel, který mohla oslava Valentýna v takové kose mít, mi odpadá. Lidi se aspoň mohli zahřát navzájem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hárdkór anonym hárdkór anonym | 11. února 2010 v 0:36 | Reagovat

to máš jednoduché... po "njú jírz ív" byl první marketingový svátek až "ístr", takže se musela najít nějaká výplň na tohle nákupní vákuum, které tu po "krismes" a "njú jír" existuje... no a máme valentýna... první máj je navíc nebezpečně blízko "sunny holiday" a "nakupte vašemu parazitovi dáreček za vysvědčení"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.