Nechtěla jsem to sem dávat, ale ukázalo se, že je to potřeba. Všechny texty na tomto blogu jsou mé vlastní. Je to má tvorba a vztahují se na ni autorská práva. Pokud chcete něco mého použít, prosím požádejte mě o to. Pokud to neuděláte a já to zjistím, máte smůlu, neboť jsem bohatá svině, co si může dovolit vlastního právníka. 

Mrkvové placky

25. ledna 2010 v 11:00 | Maruška |  O jídle
Mrkvové placky se dřív jmenovaly mrkvové karbenátky, ale pokaždé mi z toho vznikly placky, takže je čas na nový image a změnu jména. Je to jedno z jídel, které by mělo dokázat, že i pro masožravce se dá uvařit tak, že se klidně svojí porce živočišných bílkovin vzdají. Pokaždé, když jsem někomu řekla, že dělám mrkvové karbenátky, tak se na mě podívali tak zhnuseně, až jsem se musela smát. Smála jsem se, protože vím, jak se lidi tváří, když je jí.
Navíc, pokud máte vegetariánského kamaráda, má přijít na oběd, a vy nevíte co by (a nechcete chudáka cpát smaženým sýrem), tohle je skvělá alternativa.

Je to porce pro 4 až 6 lidí, je toho moc!
Co k tomu:
4 velké mrkve (ó jaké překvapení)
sójový granulát
polohrubá mouka
2 vejce
hořčice
sladká paprika, pepř, sůl, česnek, koření dle chuti

Připravíme tak 1/3 až 1/5 sáčku granulátu, dle návodu na obalu. Mrkev oloupeme a nastrouháme na hrubém struhadle. Granulát slijeme a bez vody ho přihodíme k mrkvi (vemte si velkou mísu). Posypeme všemožným kořením, přidáme vejce a dvě kávové lžičky hořčice a rukou zamícháme a spojíme. Podle potřeby přisypáváme polohrubou mouku, dokud směs nevypadá dost spojitě na to, aby se udržela pohromadě. Vyzkoušíme to: na rozpálený tuk dáme trochu těsta tak, abychom vytvořili jednu placku. Když drží pohromadě, máme vyhráno. Takže na tuku smažíme placky, dokud nemáme hotovo, ideálně se k mrkvovým plackám hodí bramborová kaše (alespoň podle mě). Která chutná moc dobře, když místo mléka použijete smetanu na šlehání. Nechte si čvachtat v rypáčcích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.