Nechtěla jsem to sem dávat, ale ukázalo se, že je to potřeba. Všechny texty na tomto blogu jsou mé vlastní. Je to má tvorba a vztahují se na ni autorská práva. Pokud chcete něco mého použít, prosím požádejte mě o to. Pokud to neuděláte a já to zjistím, máte smůlu, neboť jsem bohatá svině, co si může dovolit vlastního právníka. 

Všichni jsme dobří rodáci

10. prosince 2009 v 14:09 | Maruška |  Idées noires
Zabil jsi? Kradl? Lhal jsi někdy? Podváděl jsi?
Jsi dobrý člověk? Považuješ se za takového? Co to znamená být dobrým člověkem?
Každý porušil pravidla, nepsaná pravidla morálky a etiky, psané desatero či vlastní kodex. Někdo je porušuje stále, vědomě a bez výčitek. Že jsou přestupky špatné, to víme všichni, ale přesto se do jednoho považujeme za dobré lidi.

Nepočkala jsem se sexem až do svatby, sem tam zalžu, mluvím sprostě, ukazuju prsa. Považuji sama sebe za kladného hrdinu. Tak nějak. Bůh, nebo kdokoliv, kdo rozhoduje o mém osudu, přeci musí vidět, že jsem hodná. Přece nemůžu jít do pekla za hříšky, které nikomu neubližují, nebo ubližují jenom trochu a nechtěně. Snažím se pomáhat lidem, přispívám na charitu, jsem tolerantní. Já sama sebe hodnotím jako hodnou a to je přece to podstatné, nebo ne?
Bohužel, vypadá to tak, že ne. Protože, každý sám sebe považuje za dobrého člověka. I mnozí ti, které bychom za dobré sami neoznačili. Jde totiž pořád jen o subjektivní hodnocení dobra/zla. Já považuji za špatné podvádění partnera. Je to něco, co se mi naprosto příčí a nedokážu si představit, že bych to udělala. Na druhou stranu si myslím, že sex není sám o sobě hřích. Myslím si, že když jsem svobodná, můžu si spát s kým chci a kdy chci. Mám kamarády, kteří podvádějí/podvedli své partnery a žíly jim to netrhá. Mám známé, kteří se na mě kvůli sexu dívají skrz prsty. Dlouho jsem se utěšovala tím, že mí známí jsou prostě prudérní a moje vnímání dobra a zla je to správné. Jak si můžu být jistá, že nejsem špatná, když se posuzuju sama? Vždyť sama o sobě vím, že nejsem dost moudrá, ani zkušená ani cokoliv jiného na to, abych měla právo na to soudit člověka, tedy ani mě. Takže co, máme si určit soubor pravidel a podle něj se řídit? Neměli bychom celosvětově určit nějaké to "desatero", aby si byli všichni jistí jestli jsou dobří nebo zlí?

Hm, a nebylo už tady něco takového?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.