Nechtěla jsem to sem dávat, ale ukázalo se, že je to potřeba. Všechny texty na tomto blogu jsou mé vlastní. Je to má tvorba a vztahují se na ni autorská práva. Pokud chcete něco mého použít, prosím požádejte mě o to. Pokud to neuděláte a já to zjistím, máte smůlu, neboť jsem bohatá svině, co si může dovolit vlastního právníka. 

Bilance

21. února 2009 v 9:46 | Máruška |  dove ternare
Pro ty, kteří by měli případný zájem o studium na Masarykově univerzitě, speciálně se jedná o studium geografie a biologie (tedy můj obor).
Pokud jste na gymplu dobří v zeměpise a říkáte si, že vás baví a že byste ho mohli dělat i na výšce a zároveň nejste ten typ co se umí nějak extra učit, nechoďte na geografii. Je to těžké a studium tohohle oboru skoro fyzicky bolí. Navíc hned v prvním semestru nastává něco, čemu já s oblibou říkám čistka nebo genocida, a sice zredukování studentů tohoto oboru na polovinu. Nicméně, některé předměty jsou opravdu zajímavé, i když velmi těžké...
Jinak je to s biologií (alespoň pro mě). Já jsem na biolu byla vždycky lepší než na zempl, což se odráží i na mém vysokoškolském studiu. (Kromě toho se na něm odráží i moje naprostá neschopnost se učit. Nikdy předtím jsem to nedělala, a teď s tím teprve začínám. Řeknu vám-začátky jsou docela krušné.) Ze tří biologických zkoušek, jsem se učila jenom na jednu a ze všech jsem dostala za D. Já prostě nejsem tak nějak ambiciózní, a když vím, že tu zkoušku dám, tak se tak nějak přestávám učit...

Tedy:

Biologie Cytologie a anatomie rostlin: D (Jednou jsem si přečetla skripta)
Obecná zoologie: D (Tak nějak jsem se neučila)
Systém a evoluce nižších rostlin: D (učila jsem se)

Geografie Fyzická geografie: FF (Drtila jsem se asi tak měsíc)
Úvod do studia geografie: FFF (Dala jsem tomu asi tak dva týdny)

A pro případné zájemce, které můj exkurz do známek neodradil, geografie je zajímavá, ale ne v prvním semestru. V prvním semestru je to fakt "opruz".


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.